;
top of page

Prožijte večer s Valentýnským menu v Trezoru Špork

Valentýnské menu Praha

14. únor je skvělou příležitostí, kdy si můžete dopřát výjimečný čas ve dvou na romantické večeři v Praze. Konkrétně v Trezoru Špork připravil šéfkuchař Marek Fichtner Valentýnské menu pro dva, které je plné skvělých chutí a barev.


Oslavte lásku v romantické restauraci v Praze

Architektura a historie paláce Špork k romantickému zážitku přímo vybízí a linou se do něj různé vůně z kuchyně. 


Marek a jeho tým pečlivě sestavil každý z šesti chodů degustační večeře s ohledem na tento svátek lásky. Věnoval pozornost výběru a přípravě jídla, aby potěšilo vaše oči a abyste v každém soustu pocítili nějakou emoci. Navíc některé ingredience mají afrodiziakální účinky.

 

Valentýnská večeře z Trezoru ve vás vzbudí touhu

Svůj večer začnete sklenkou italského prosecca rosé Rosagemma. Následuje Amuse bouche, a sice ústřice Fine de Claire, které jsou známé svou jemnou chutí. K tomu dostanete „paté on croute“, kombinaci foie gras, portského vína a pistácií. Dalším chodem bude kaštanový krém s perigordským lanýžem


Zajímavost o perigordském černém lanýži:

Perigordský lanýž, známý jako „Perla z Perigordu“ z Francie, se cení pro své výrazné, nasládlé a živočišné aroma. Intenzitu aroma získává dozráváním v zimě a je typický hnědým nebo černým řezem s bílým žilkováním. Pěstování a sběr je rodinným tajemstvím, které se předává z generace na generaci. S „lovením“ pomáhají cvičená prasata nebo psi. S celosvětovou roční produkcí 60–100 tun se cena za kilo může vyšplhat až na 50 000 Kč.


Čtvrtý chod jsou mušle Svatého Jakuba s bramborovým pyré. Jemné plody moře jsou známé svými afrodiziakálními vlastnostmi.


Pro hlavní chod máte na výběr buď stařenou kachnu s červeným zelím, nebo se můžete nechat překvapit vegetariánským pokrmem - celerem v popelu.


Závěr večeře bude patřit čokoládovému soufflé, jehož bohatá chuť a lehkost dokonale korunují celý večer. Navíc se čokoláda považuje za jedno z nejsilnějších afrodiziak. Váš zážitek uzavřeme šálkem kávy Nespresso - Galápagos Exclusive Selection a digestivem - rumem Planteray Rum XO.


Rezervujte si svůj stůl co nejdříve

Nezmeškejte příležitost prožít tento chuťový zážitek. Trezor Špork má omezenou kapacitu, a to na pouhých 40 míst. Valentýnské menu pro dva lze zakoupit pouze na platformě smartvoucher


Voucher platí pouze 14. 2. 2024. V den objednávky voucheru vám automaticky vytvoříme rezervaci. Večer začínáme v 18 hodin, nejpozději prosím doražte ve 20:30.

Těšíme se na to, že budeme součástí další kapitoly vašeho příběhu.

Comments


bottom of page