;
top of page

Vzdáváme hold české pivní kultuře

Vše v Červeném Jelenovi je podřízené dokonalé péči o plzeňské pivo. Jediné pivo, které v Červeném Jelenovi čepujeme, je Pilsner Urquell. Plzeň je tu s námi už od začátku a je naše jediná. A tak se pečlivě staráme o to, aby každému z hostů dorazila na stůl perfektně ošetřená. Je to proces a pivo je řemeslo. A u nás o něj pečují ti nejlepší výčepní v čele s Mírou "Pantátou" Nekolným.

Nejvyšší tanková věž na světě

Cerveny Jelen Tankova vez.jpg

Uprostřed naší restaurace se tyčí skrze 3 patra 9 metrů vysoká tanková věž. Tucet tanků je seřazeno do dvojstupů a nejsou jen na ozdobu. Celá věž je do detailu promyšlený systém, ze kterého vedeme pivo do čtyř výčepů

Všechny trubky jsou vedené bez kompromisu tak, aby pivo mělo co nejkratší možné cesty k výčepům, a byla tak vždy zachovaná perfektní kvalita piva.

 

Plzeňské pivo v tanku je nepasterizované a přiváží jej speciální cisterna rovnou z pivovaru. Proto se jedná o nejčerstvější možné pivo, které můžete ochutnat.

Pivní statistiky

O pivo se staráme nejlépe, jak dovedeme! A o pivu víme skoro všechno. Jestli se chcete dozvědět zajímavosti o pivu, které u nás servírujeme a systému, který u nás funguje, posuňte kurzorem na políčko a objeví se druhá část pivní statistiky.

21 dní

Trvanlivost tanku

180 Kg

Váha jednoho

prázdného tanku

529 L

Využitelný objem tanku

150 kg

Váží ochranné dekorativní potrubí celé věže

9500 Kg

Váha tanků ve věži při plném naplnění

4 - 5 dní

Maximální trvanlivost tanku po naražení

710 Kg

Váha naplněného tanku

61 KG

Mědi bylo použito na výrobu jednoho tanku

890 kg

Měděného materiálu bylo použito na celou tankovou věž

6350 L

celkový Objem

všech 12 tanků

bottom of page