;
top of page

Vzdáváme hold české pivní kultuře

Vše v Červeném Jelenovi je podřízené dokonalé péči o plzeňské pivo. V Červeném Jelenovi čepujeme pouze Pilsner Urquell. Plzeň je tu s námi už od začátku a je naše jediná. A tak se pečlivě staráme o to, aby každému z hostů dorazila na stůl perfektně ošetřená. Je to proces a pivo je řemeslo. A u nás o něj pečují ti nejlepší výčepní v čele s Mírou "Pantátou" Nekolným.

Nejvyšší tanková věž na světě

Červený Jelen Tanková věž

Uprostřed naší restaurace se tyčí skrze 3 patra 9 metrů vysoká tanková věž. Tucet tanků je seřazeno do dvojstupů a nejsou jen na ozdobu. Celá věž je do detailu promyšlený systém, ze kterého vedeme pivo do 4 výčepů

Všechny trubky jsou vedené bez kompromisu tak, aby pivo mělo co nejkratší možné cesty k výčepům, a byla tak vždy zachovaná perfektní kvalita piva.

 

Plzeňské pivo v tanku je nepasterizované a přiváží jej speciální cisterna rovnou z pivovaru. Proto se jedná o nejčerstvější možné pivo, které můžete ochutnat.

Tanková věž

Venkovní posezení
+ čepovaná plzeň = VSL

Přijďte si sednout na pivo a něco dobrého k nám na zahrádku. 

 

Naše venkovní posezení je oáza klidu přímo v centru Prahy, kam můžete utéct od pracovního shonu nebo pozvat přátele a užít si teplé počasí.

A k pivu si můžete dát třeba tatarák s opečeným chlebem Červené Zrno, kachní paštiku s cibulovou sušenkou a rakytníkovou marmeládou nebo něco lehčího.

Více v našem A la carte menu.

Čepované pivo Praha

Škola čepování: kurzy čepování piva v Červeném Jelenovi

Kurz čepování piva Praha

Pořádáme kurzy pro lidi, kteří se chtějí naučit čepovat perfektní hladinku a dozvědět se o pivu něco navíc i pro lidi, kteří přemýšlí o kariéře výčepní/ho.

Náš mistr výčepní, Míra "Pantáta" Nekolný vás provede světem piva jako nikdo jiný.

 

Naučí vás, jak perfektně načepovat Plzeňské pivo, vysvětlí vám, jak funguje celý pivní systém v Červeném Jelenovi a zodpoví všechny vaše dotazy ohledně piva a péče o něj.

Pivní statistiky

O pivo se staráme nejlépe, jak dovedeme! A o pivu víme skoro všechno. Jestli se chcete dozvědět zajímavosti o pivu, které u nás servírujeme a systému, který u nás funguje, posuňte kurzorem na políčko a objeví se druhá část pivní statistiky.

21 dní

Trvanlivost tanku

180 Kg

Váha jednoho

prázdného tanku

529 L

Využitelný objem tanku

150 kg

Váží ochranné dekorativní potrubí celé věže

9500 Kg

Váha tanků ve věži při plném naplnění

4 - 5 dní

Maximální trvanlivost tanku po naražení

710 Kg

Váha naplněného tanku

61 KG

Mědi bylo použito na výrobu jednoho tanku

890 kg

Měděného materiálu bylo použito na celou tankovou věž

6350 L

celkový Objem

všech 12 tanků

bottom of page